سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
یک تازه مسلمان شده
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

سلام.

امروز دومین روزه خودم را گرفتم!

اوایل که اومده بودم اینجا وقتی درموردروزه و ماه رمضان شنیدم فکر میکردم روزه گرفتن کارسختی باشه و ماه رمضان،خیلی سخت بگذره و این برای من سوال بود که مسلمانها برای چی اینقدر سختی به خودشون میدن و گرسنگی و تشنگی را تمام روز تحمل میکنن؟

ولی الان که خودم روزه گرفتم و الان که این ماه را دارم میگذرانم احساس بقیه و این حرف مادربزرگم  که میگفت ما با روزه گرفتن، احساس سبکی میکنیم و حال و هوای خدایی به ما دست میدهد را خیلی خوب میتونم درک کنم!

ماه رمضان برخلاف تصور من اصلا سخت نیست. فضای سحر را با دعایی که میذارن و فضای افطار را با آن شور وشوقی که دارن و همه به هم قبول باشه میگن خیلی دوست دارم. و این برای من خیلی لذت بخش است که درپایان روز و هنگام افطار همه به من قبول باشه میگن و من به این فکر میکنم که واقعا این روزه من قبول بوده یا نه؟ خدا امروز من را دوست داشته یا نه؟ تونستم اونطوری که میخواسته باشم یا نه؟ و چندین و چند سوال دیگه... و وقتی به این فکر میکنم که خدا امروز از من راضی بوده یک حس خوشایندی همه وجودم را میگیره و احساس غرور میکنم!امیدوارم همینطورباشه و روزه من قبول خدا باشه و خدا درطول این ماه و تاهمیشه از من راضی باشه.

فقط یک مسئله هست و اون هم اینکه احساس میکنم پدرومادرم هنوز با مسلمان شدن من کنار نیامدن و فکرمیکنن که من باز هم به مسیحیت برمیگردم!خدایا!این قدرت درک را به پدرومادرم بده که من از روی هوای بچگی و قرارگرفتن در جو،مسلمان نشدم و این تصمیم من باتحقیق و مطالعه کامل بوده و آنها هم باید با این مسئله کنار بیان!ازت ممنونم خدا!

دوستت دارم...


[ چهارشنبه 92/4/19 ] [ 2:56 عصر ] [ (زهرا) sophie Noriia ]

امروز یک روز قبل از ماه رمضان هستش و من اولین روزه خودم را گرفتم.

صبح خیلی زود قبل از اذان(سحر) بیدار شدیم سحری ای که مادربزرگم آماده کرده بود را خوردیم و برای روزه گرفتن آماده شدیم.

حس خوبی بود..قبل از اذان صبح،همه خواب بودن و فقط من و دخترعمو و مادربزرگم بیداربودیم.

دیشب مادربزرگم گفت ما مسلمانها معمولا با روزه گرفتن،به پیشواز ماه رمضان میریم.کار واجبی نیست ولی ثواب دارد و اگه میخواهی تو را هم بیدار کنیم و من هم باکمال میل قبول کردم و ازمادربزرگم تشکرکردم که این موضوع را به من گفت.

الان هم من روزه هستم و کاملا برعکس اون چیزی که تصور میکردم هستش و روزه گرفتن اصلا کار سختی نیست و من احساس میکنم حالا که روزه هستم نماز ها و عبادت هایم طعم دیگری دارن...

و من از اینکه مسلمان شدم به خودم می بالم


[ سه شنبه 92/4/18 ] [ 1:36 عصر ] [ (زهرا) sophie Noriia ]
   ........   

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من یک تازه مسلمان شده هستم و به درستی این انتخابم ایمان دارم. لطفا برایم دعا کنید.ممنون
موضوعات وب
RSS Feedبازدید امروز: 9
بازدید دیروز: 1
کل بازدیدها: 16715